Čo je River Park

River Park je už niekoľko rokov obľúbený multifunkčný komplex ležiaci na bratislavskom nábreží a zároveň pod hradným vrchom. Jeho poloha na ľavom brehu Dunaja, priamo v kontakte s historickým centrom, len pár krokov od hradu a uličiek Starého Mesta, z neho robí najlepšiu adresu na relax, bývanie, kancelárie či prevádzky.

V River Parku nájdete všetko potrebné na bývanie, prácu či relax. Výnimočné reštaurácie a kaviarne, 5-hviezdičkový hotel, potraviny, banku, poštu, lekáreň, 203 luxusných rezidencií, 29 000 m2 kancelárskych priestorov, luxusné SPA či tanečnú školu Riverpark Dance School.

Pôvodný koncept River Parku vytvoril známy holandský architekt Erick van Egeraat, ktorého diela nájdete v 18 európskych krajinách. Je držiteľom mnohých medzinárodných ocenení. Prišiel s víziou mesta v meste a jeho cieľom bolo vrátiť rieku späť, bližšie k ľuďom. Hlavnou vizuálnou dominantou komplexu je budova River House, ktorá hornými poschodiami presahuje tok Dunaja.

Projekt rozšíril promenádu, priniesol na nábrežie nové prevádzky a oddychové zóny so zeleňou a sedením. Útulné námestie s vodnou plochou vytvorilo priestor na relax a spoločenské podujatia.