Biela noc 2019

27. 09. 2019 - 29. 09. 2019
27. 09. 2019 - 29. 09. 2019

Obľúbený festival Biela noc opäť rozžiaril Bratislavu a v posledný septembrový víkend prilákal do ulíc hlavného mesta desiatky tisíc obdivovateľov umenia. Piaty ročník festivalu trval tri dni. Vodná a historická trasa priniesla vyše tridsať diel vrátane svetových premiér a okrem priestorových a svetelných inštalácií ponúkla aj workshopy, filmy či pohybové performance.

Návštevníkom tento formát doprial viac času a možnosť rozvrhnúť si prechádzku mestom za umením od piatkového poludnia až do nedeľnej noci. Developerská spoločnosť JTRE je generálnym partnerom festivalu. Na vodnej trase od River Parku až po štvrť Eurovea City zažili návštevníci množstvo komiksových prekvapení a futuristických zážitkov. Britské kreatívne duo Filthy Luker a Pedro Estrellas vzalo útokom mestskú architektúru a oživilo ju originálnym street-artom vo forme monumentálnych 3D objektov. Vďaka nim na strechu River Parku „zaparkovala“ vesmírna raketa ako vystrihnutá z komiksových príbehov, Sklad č. 7 obsadili obrovské chápadlá mýtickej chobotnice a stromu na nábreží pri Eurovei vyrástli dve zvedavé oči.

V River Parku si mohli návštevníci pozrieť aj 3D model prvého slovenského mrakodrapu. V Zuckermandli čakala návštevníkov okrem trvalej inštalácie Circle Head aj populárna „vesmírna“ preliezačka String (Povrázok) od rakúskych umelcov Numen/For Use.

ďalšie aktivity